NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!
Przypomnij hasło

EXSite24.pl - Portal ze wszystkim Mamy tutaj wszystko

Regulamin działu Filmy / Instrukcja Dodawania Newsów

Dodał: Admin 4-07-2017, 00:19

Reguły dla działów z Filmami.


█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█▒█▀▀█ ▒█▀▀▀ ▒█▀▀█ ▒█░▒█ ▒█░░░ ░█▀▀█ ▒█▀▄▀█ ▀█▀ ▒█▄░▒█▒ █
█▒█▄▄▀ ▒█▀▀▀ ▒█░▄▄ ▒█░▒█ ▒█░░░ ▒█▄▄█ ▒█▒█▒█ ▒█░ ▒█▒█▒█▒ █
█▒█░▒█ ▒█▄▄▄ ▒█▄▄█ ░▀▄▄▀ ▒█▄▄█ ▒█░▒█ ▒█░░▒█ ▄█▄ ▒█░░▀█▒ █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█


1) SUBBED i Napisy:

Każdy użytkownik dodający filmy z napisami SUBBED lub napisami "luzem" ma obowiązek wpisania dokładnego Source. Chcemy wiedzieć jaki materiał posłużył Wam do zgrania ripu w celu wtopienia do niego napisów na stałe.

W zasobach internetu łatwo znaleźć dane Source, zwłaszcza są to materiały Blu-Ray, podpisywane przez znane grupy. I taką informację powinien posiadać news z naszym ripem - Source wpisujemy razem z Danymi technicznymi ripu. Wpisanie samego BLURAY jest mozlliwe tylko przy ripowaniu z pełnych bd w innych przypadkach prosimy o nazwe grupy ripującej w przeciwnym razie news będzie usunięty.

Przestrzegam każdego przed reencodem innych releasów. Nie zgrywamy Xvid na Xvid, nie zgrywamy 700 MB na 700 MB, nie zgrywamy 1,4 GB na 700 MB, etc. W celu wtopienia napisów na stałe do filmu, wykonujemy te same czynności jak we filmach z lektorem - zgrywamy Source o odpowiednim rozmiarze / jakości. W razie z problemu z oceną Source - czy nadaje się do zgrania czy nie - można pytać mnie bezpośrednio.


2) Podbijanie newsów:

Zakaz podbijania "cudzych" releasów lub ripów NN (No Name).
Przerzucasz z innej strony na exsite nie swój rip, rip NN - nie masz prawa zgrywać go na x264, rmvb, itd.
Zakaz ten ma na celu wymusić / zachęcić "przerzucających" do własnego pomysłu na ripowanie, używanie własnego releasu - swoje ripy można traktować dowolnie. "Cudze" ripy oraz ripy NN traktujmy jako "świętość" nawet, jeśli nie znamy ich autora.

Podobna sytuacja dotyczy "cudzych" ripów, do których wgrywamy audio PL lub dodajemy napisy "luzem" - takich ripów też nie podbijamy, bo nie są nasze.

Powyższy zakaz nie dotyczy ripperów / grup posiadających swój jeden stały release - takie newsy ich autor może dowolnie podbijać dodatkowymi kodekami. Mówiąc kolokwialnie - zgrywasz sam DVD lub Blu-Ray, masz swój jeden stały relek - masz prawo podbijać newsa dodatkowymi kodekami. Przerzucasz na exsite inne ripy, modyfikujesz ich zawartość - nie masz prawa podbijać takiego newsa.

Wspomniany zakaz nie dotyczy "dużych" działów z Filmami - HD, DVD5, DVD9; Blu-ray Disc, Remux; WEB-DL; 3D SBS z uwagi na rozmiar tych plików. Użytkownicy tych działów mogą nadal podbijać newsy o wersje m720p, m1080p, etc., niezależnie od tego czy są to pliki zgrywane przez nich osobiście, czy "cudze" modyfikowane o ścieżki lektorskie lub napisy. Należy to jednak robić z rozwagą - plik, którym podbijamy newsa ma być zdatny do oglądania, a nie być tylko na "zaliczenie" daty newsa.Jak ww, w działach HD, DVD5, DVD9; Blu-ray Disc, Remux; WEB-DL; 3D SBS możemy podbijać newsy, jednak mogą to być tylko pliki zgrywane przez nas osobiście lub "cudze" modyfikowane o ścieżki lektorskie lub napisy. Każdy z tych plików otrzymuje nasz końcowy release, dlatego możemy je podbijać. Pozostałe ripy NN lub "cudze" releasy, które przerzucamy na exsite24.pl, nie podbijamy, tak samo jak w przypadku małych ripów z działów DVDRip, BRRip, BDRip, etc.


Przypomnienie dla wszystkich użytkowników:

Wersje m720p i 1080p służą tylko do podbijania własnych releasów 720p i 1080p. Nie dodajemy m720p i 1080p jako osobny news!!!


4) Filmy DVBRip:

Dodajemy dodatkowy wymóg dla wszelkich DVBRipów - filmów zgrywanych z odbiorników DVB, bezpośrednio z TV, w tym także HDTV. Sporym ukłonem w Waszą stronę jest fakt, że nie zabraniamy dodawania filmów DVBRip do działu DVDRip, BRRip, BDRip. Jednak filmy DVBRip muszą "zasłużyć" na to miano i nie odstawać jakościowo od przykładowego DVDRip.

Dlatego od teraz nakładamy nakaz odpowiedniego potraktowania filmu DVBRip poprzez resize i cropping. Krótko mówiąc, film zgrywany z DVB, TV, HDTV, ma mieć obraz sprowadzony do odpowiednich proporcji 4:3, 16:9, 21:9, etc. oraz nie posiadać czarnych obramowań / pasków. Nie stosujemy także formatu DVD - 720x576. Film zgrywany na DVBRip / mniejszy rozmiar, ma posiadać obraz porównywalny jakościowo do przykładowego DVDRip. Błędne proporcje oraz czarne obramowanie, obniżają jakość DVBRipu, a to nie przystoi, by dodać go do działu DVDRip, BRRip, BDRip. Takie DVBRipy, HDTVRipy, etc. prosimy dodawać do działu SCR, TS, TC, WP, CAM.

Wyjątkiem jest cały materiał z DVB, TV, HDTV w postaci pliku mpeg, mpg, ts, mts, etc. Takie pliki dodajemy do działu HD, DVD5, DVD9, jako materiał zdatny do zgrania na mniejsze. Taki materiał może posiadać format DVD - 720x576, błędne proporcje lub czarne obramowania.

Zgrywanie / rippowanie DVB, TV, HDTV traktujmy tak samo jak zgrywanie popularnego DVD - obraz musi zostać potraktowany filtrami resize i cropping. Taki DVBRip, odpowiednio zgrany, możemy bez obaw dodać do działu DVDRip, BRRip, BDRip. Jakościowo nie będzie on zbytnio odbiegał od przykładowego DVDRip, a występujące logo stacji telewizyjnej nie będzie dla niego ujmą.
Pozostałe DVBRipy, etc., z błędnymi proporcjami, czarnym obramowaniem prosimy dodawać do działu SCR, TS, TC, WP, CAM.


5) Screeny:

Wprowadzamy nakaz dodawania realnych screenów do "dużych" działów z Filmami - HD, DVD5, DVD9; Blu-ray Disc, Remux; WEB-DL; 3D SBS.
Każdy użytkownik, dodający newsa do wymienionych działów, ma obowiązek dołączyć do niego screeny / miniatury z odnośnikami, które przekierowują / otwierają w nowym oknie przeglądarki rzeczywiste screeny z danego release.

Nakaz nie dotyczy "mniejszych" działów z filmami. Jednak nadal obowiązuje on wszystkich użytkowników, których newsy lądują w poczekalni - takie newsy muszą zawierać realne screeny dla każdego działu z Filmami. Użytkownicy, którzy w jakiś sposób "podpadli" na exsite24.pl i dostali indywidualny nakaz dodawania screenów, mają także obowiązek dodawania realnych screenów dla każdego działu z Filmami.

Szanujemy prace i wysilek uploaderow, riperow, jesli nie jestes autorem ripa i chcesz dodac go na exsite24 w wersji online poczekaj 3 dni. Swoje ripy mozesz dodawac do woli.

Source audio - informujemy ze "PSiG" "HQS" "ZT" "WIZARDS" to nie jest source audio ! Source audio to DVD BD VOD iT itd, możliwość wpisania własniego nicku w audio jesli wiesz skąd ono jest zapytany na priv. DOSYĆ wpisywania czego dusza zapragnie z reklamami w środku które później my moderatorzy musimy moderować, kara 3 dni ban w góre rozwieje wszelkie podobne próby.


Jak poprawnie dodać newsa do działu z Filmami

W związku z wieloma błędnymi newsami, które lądują w poczekalni oraz szeregiem pytań użytkowników czemu, jak i po co, ujednolicam wzór newsa dla działów z filmami - Filmy / Movies, Bajki i kreskówki dla dzieci, Anime / Manga, Filmy Online, Seriale. Wzór ten dotyczyć będzie wszystkich użytkowników exsite24.pl, nie posiadających rangi uprawniającej do samodzielnego dodania newsa.


Zaczynamy od najpopularniejszego działu DVDRip, BRRip, BDRip i przykładowego newsa doświadczonego uploadera -

http://exsite24.pl/filmy_video_movies/filmy-dvdrip-brrip-nf/5404-dobry-dinozaur-the-good-dinosaur-2015-pldub480pbdripxvidac3-mors-dubbing-pl.html1) Tytuł - podajemy tytuł filmu w języku polskim, rozdzielamy go spacją, ukośnikiem, spacją i wpisujemy tytuł w języku zagranicznym. Jeśli tytuł nie ma polskiego odpowiednika, wpisujemy zagraniczny. Znów używamy spacji i wpisujemy rok produkcji filmu, umieszczając go w nawias oraz stawiamy na końcu jeszcze jedną spację. Dalsza część tytułu to informacja o ripie, jego wersji oraz release. Dla filmów z lektorem wpisujemy PL, dla dubbingu PL.DUB, dla napisów w języku polskim PL.SUB (napisy osobno) lub PL.SUBBED (napisy wtopione), dla filmu zagranicznego bez napisów nic nie wpisujemy. Następnie podajemy typ kopii, zależnie z jakiego materiału była zgrywana: DVDRip - rip z płyty DVD, BRRip - rip z wcześniej przygotowanego obrazu płyty Blu-Ray, BDRip - bezpośredni rip z płyty Blu-Ray Disc, etc.
Kolejna istotna informacja to kodek użyty do zgrania materiału, począwszy od najpopularniejszych XviD, x264 lub rmvb. Po kodeku stawiamy myślnik i wpisujemy release - jest to podpis osoby lub grupy ripującej dany film. Całość informacji kończymy spacją, ukośnikiem, spacją i potwierdzamy wersję językową dodanego filmu - Lektor PL, Napisy PL, Dubbing PL lub dla filmu zagranicznego bez napisów wpisujemy w języku angielskim jego wersję, zależnie od występującej - English, German, Russian, etc.

Podsumowując, Tytuł składa się z 3 członów: Właściwy tytuł rozdzielany ukośnikiem wraz z rokiem produkcji umieszczonym w nawiasie, Informację o ripie rozdzielaną kropkami wraz z releasem umieszczonym po myślniku, oraz potwierdzenie wersji językowej.

2) Kategoria - wybieramy odpowiednią kategorię z listy.

3) Krótki artykuł (news), wyświetlany na stronie głównej:
- Kopiujemy pełny tytuł z pkt. 1) i wklejamy na górze okna Krótki artykuł (news). Zaznaczamy całość i z Narzędzi znajdujących się nad oknem wybieramy Wyrównanie do środka.
- Rozdzielamy przestrzeń co najmniej dwukrotnie wciskając Enter.
- Z Narzędzi wybieramy Obrazek i podajemy bezpośredni link do okładki filmu. Obrazek nie może przekraczać rozmiarów: 500 pikseli (szerokość) x 730 pikseli (wysokość) i powinien być uprzednio umieszczony na dowolnym darmowym hostingu przeznaczonym dla tego typu zdjęć. Potwierdzamy obrazek jego centrowaniem i wciskamy Wstaw.
- Rozdzielamy przestrzeń co najmniej dwukrotnie wciskając Enter.
- Dodajemy drobną informację o filmie w postaci jego opisu, twórców, etc. Zaznaczamy wpisaną treść i z Narzędzi wybieramy Wyrównanie do środka. Ponownie zaznaczamy wpisaną treść wraz z jej centrowaniem i z Narzędzi wybieramy Wstaw cytat.

4) Pełna wersja artykułu / newsa:
- Kopiujemy całość z okna Krótki artykuł (news), wyświetlany na stronie głównej i wklejamy do drugiego okna poniżej.
- Rozdzielamy przestrzeń co najmniej dwukrotnie wciskając Enter.
- Podajemy dane techniczne filmu. W tym celu używamy darmowego programu Media Info lub pokrewnych. Pod danymi technicznymi zawsze wpisujemy Source - jest to źródło, z którego był zgrywany rip. Im dokładniejsze, tym mniej problemów i niedomówień. Wpisane dane zaznaczamy i z Narzędzi wybieramy Wstaw cytat. Można uprzednio je wycentrować jak w przypadku drobnej informacji / opisu filmu.
- Rozdzielamy przestrzeń co najmniej dwukrotnie wciskając Enter.
- Umieszczamy screeny z filmu. Dopuszczam tylko realne screeny, tak jak to ma miejsce w przykładowym newsie, który przedstawiłem. Realny screen to obraz z danego ripu, a więc musi posiadać taką samą rozdzielczość. W tym celu przeglądamy nasz film na dowolnym playerze, posiadającym opcję wykonywania pojedynczych screenshotów. 2 - 5 sztuk, wrzucamy na darmowy hosting zdjęć z opcją zmniejszania ich do postaci miniatur. Miniatury z odnośnikami url wklejamy w tej części artykułu. Zaznaczamy wpis i z Narzędzi wybieramy Wyrównanie do środka. Miniaturki screenów są uzupełnieniem danych technicznych i podglądem na jakość ripu. Po kliknięciu w dowolną z nich, w nowym oknie przeglądarki winien otworzyć się realny screen z ripu o tej samej rozdzielczości.
- Rozdzielamy przestrzeń co najmniej dwukrotnie wciskając Enter.
- Umieszczamy bezpośrednie linki do wstawianego filmu, umieszczonego wcześniej na dowolnym darmowym hostingu plików. Wpisane linki zaznaczamy i z Narzędzi wybieramy Wstaw kod. Ponownie zaznaczamy linki wraz tagiem code i z Narzędzi wybieramy Ukryty tekst.

News prawie gotowy, ale zanim go wyślemy do sprawdzenia, używamy zawsze przycisku Podgląd. W nowym oknie przeglądarki ukaże się wygląd naszego newsa. W ten sposób można ocenić czy wszystko się zgadza, czy potrzebne są poprawki. Wygląd newsa można dodwolnie modyfikować w oparciu o Narzędzia dostępne na pasku nad oknami do edycji newsa. Należy to robić rozsądnie oraz zgodnie z regulaminem, który omówię w dalszej częsci artykułu.

Dodatkowe reguły dotyczące działów z filmami:

5) Filmy Online - News nie musi posiadać danych technicznych oraz screenów, ale winien być podpisany odpowiednim releasem - najlepiej takim, który już pojawił się na exsite.pl w innym dziale z filmami. Pozostałe reguły tak jak w punktach 1-4.
Zabraniam wstawiania jakichkolwiek ripów NN (No Name). Informacja ta pozostaje bez zmian począwszy od tego wipsu:

http://exsite24.pl/info/123-zakazane-release.html

Zabronione jest także dodawanie releasów wymienionych w powyższej informacji lub celowe zmyślanie, podpisywanie sobą ripów zaczerpniętych z innych stron. Każda taka próba zostanie prędzej czy później wykryta, a jej autor surowo ukarany.

6) Blu-ray Disc, Remux oraz HD, DVD5, DVD9 - News powinien zawierać obszerniejsze dane techniczne. W tym celu używamy także darmowego programu Media Info. Zmieniamy widok wpisu wciskając zakładki Widok + Tekst oraz kopiujemy całą podaną zawartość. Wpisane dane zaznaczamy i z Narzędzi wybieramy SPOJLER. Pozostałe reguły tak jak w punktach 1-4.

7) Seriale - Każdy news powinien zawierać pełny sezon danego serialu. Dlatego zabraniamy wstawianie pojedynczych odcinków. Pozostałe reguły tak jak w punktach 1-4.

Informacje końcowe:

8) Każdy użytkownik exsite24.pl, nie posiadający rangi uprawniającej do samodzielnego dodania newsa, jest zobowiązany do sprawdzenia czy dany news nie pojawił się już wcześniej na stronie. W tym celu używamy Wyszukiwarki, wpisując tytuł lub jego część. Można także zaznaczyć dział, który chcemy przeszukać. Sytuacja ta dotyczy ripów przerzucanych na exsite24.pl z innych stron. Nie dublujemy takich newsów, lecz jedynie dodajemy swoje linki w komentarzu do istniejącego już newsa.

9) Dodatkowa reguła odnośnie ripów, do których sami wgrywaliśmy ścieżki - W tym celu wyszukujemy podobny film, który pojawił się już na stronie oraz porównujemy jego Dane techniczne + Source z naszym plikiem. Zabronione jest dodawanie tych samych ripów (posiadających ten sam release). W tym przypadku nieistotne jest ile ścieżek lub napisów dołączyliśmy do tego ripu - Jeśli pojawił się wcześniej na exsite.pl (miał ścieżki wgrane przez inną osobę), takiego newsa nie dodajemy. Możemy poszukać innego ripu (z innym releasem) lub zgrywamy swój z odpowiedniego Source.
Zabronione jest zmyślanie Source czy release pliku, który użyliśmy. Każda taka próba zostanie prędzej czy później wykryta, a jej autor surowo ukarany.

10) Dodatkowa reguła odnośnie ripów z napisami - News musi posiadać release, który użylismy w celu wgrania do niego napisów. Nie zmieniamy tego releasu, nie podpisujemy sobą, nie zmyślamy. Jeśli rip jest NN (No Name), nie dodajemy.

11) Dodatkowa reguła odnośnie newsów dodawanych w komentarzu - News musi posiadać Tytuł wraz release oraz dane techniczne i zakodowane linki. Każdy news w komentarzu bez wyżej wymienionych treści, zostanie wyedytowany lub usunięty. Nagminne nie przestrzeganie tego wymogu zostanie odpowiednio "nagrodzone".
Dodatkowo każdy news w komentarzu winien odnosić się do tego samego działu z filmami oraz posiadać ten sam kodek docelowy i wersję językową, które posiada główny news. Krótko mówiąc - jaki kodek docelowy w newsie, taki w kometarzu, jaka wersja językowa w newsie, taka w komentarzu - DVDRip, BRRip, BDRip wrzucamy do DVDRip, BRRip, BDRip; HD, DVD5, DVD9 wrzucamy do HD, DVD5, DVD9, XviD do XviD, x264 do x264, Lektor do Lektor, English do English, Napisy do Napisy, etc.


Każdy użytkownik exsite24.pl ma obowiązek zapoznać się z treścią arytkułu oraz przestrzegać wymienionych zasad. Każdy Administrator / Moderator ma obowiązek zwrócić uwagę użytkownikowi, który nie zastosował się do nowych reguł. Za pierwszym razem wystarczy skierować użytkownika do tego artykułu. Za drugim razem Administrator / Moderator ma prawo ukarać użytkownika karą porządkową.